Promocje

  • Maselniczka
    Maselniczka

    Wymiary: Długość: 150mm Szerokość:...

    18,04 zł -5% 18,99 zł

Kieliszki do whisky

Wydawałoby się, że to, w czym pijemy alkohol jest kwestią drugorzędną. Jednak według specjalistów, forma podania może znacząco wpłynąć na nasz smak i sposób odczuwania danego trunku. Kieliszek do whisky, alkoholu kojarzonego z wyrafinowaniem, elegancją i bogatym, intensywnym smakiem, musi posiadać charakterystyczny kształt i formę. Najczęściej wybierane są szklanki, zwykle niskich i okrągłych. W Polsce popularne jest również podawanie tego trunku w kwadratowych modelach szklanek. Okazuje się jednak, że najbardziej odpowiednim rodzajem szkła, które wzmaga wrażenia smakowe i wydobywa nuty zapachowe, są modele zwężane lekko na samej górze. Może mieć więc kształt małej, niskiej, beczułkowatej czarki, np. z kolekcji marki Krosno o nazwie „Sensei Collection”.

kieliszek do whisky
do whisky  Jest 3 produktów.
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Profesjonalne kieliszki do whisky, które doskonale podkreślają aromat. Szeroki wybór w sklepie MET-GLASS

Dobierając odpowiednie kieliszki do whisky powinniśmy wziąć pod uwagę nasze własne upodobania i odczucia estetyczne. Dlatego w asortymencie naszego sklepu znalazło się wiele zróżnicowanych form i kształtów szklanek, które będą idealne zarówno dla osób lubiących klasyczne, standardowe rozwiązania, jak i dla tych poszukujących czegoś nietypowego i oryginalnego. Przykładem tej drugiej opcji są dostępne u nas szklanki o pojemności 250 ml marki Krosno, z kolekcji Prestige. Zdecydowanie wyróżniają się pośród innych modeli szkła. W tej serii znalazła się szklanka o ciekawej estetyce. Oprócz tego, została wyprodukowana z najwyższej jakości szkła crystalline, które nie zawiera ołowiu i jest wysoce trwałe oraz przejrzyste.

kieliszki do whisky
najlepsze kieliszki do whisky

Na co zwrócić uwagę, wybierając idealny kieliszek do whisky?

Wśród dostępnych u nas modeli można znaleźć także te o większej pojemności, sięgającej 300, a nawet 400 ml. Wybierając profesjonalny kieliszek do whisky należy zwrócić uwagę na jakość wykonania i markę. Szkło bezołowiowe, o wysokiej przejrzystości i odporności na uszkodzenia, najlepiej spełni swoją rolę. Gdy zależy nam na jak najlepszym odczuwaniu aromatu danego trunku, najlepiej wybierać czarki beczułkowate, zwężane z góry i szersze na dole. Dzięki temu, przed samą degustacją, poczujemy najpierw bukiet obecnych w trunku aromatów. Warto wiedzieć, że ten rodzaj alkoholu zawsze należy podawać w temperaturze pokojowej, ewentualnie z kostkami lodu. Trzymając szklankę, zwróćmy uwagę na to, aby nie ogrzewać przypadkiem jej zawartości.

Dlaczego warto kupić kieliszki dostępne w sklepie MET-GLASS? Ponieważ posiadamy szeroki wybór oryginalnych wyrobów od najbardziej znanej i cenionej polskiej marki produkującej szkło, czyli firmy Krosno. W naszej ofercie znajdują się wyjątkowo korzystne ceny. Każde zamówienie dostarczamy na czas, dbając o terminową wysyłkę produktów. Znajdziesz u nas wyłącznie modele wysokiej jakości, pochodzące z różnych kolekcji popularnej marki Krosno. Oprócz tego, zajmujemy się ozdabianiem produktów szklanych za pomocą metalizacji, malowania ręcznego i sitodrukiem, a także piaskowania i polerowania.